Biggles 2.díl

Posledně jsem nedokončil příběh, takže přátelé…zde máte pokračování.

Scotland Yard odvolal patrací skupinu a případ pozastavil dokud se nenajdou nějaké stopy. Biggles se s tímhle východiskem nechtěl smířit. Chtěl aby se po kamaradech dál pátralo ale sám pak nakonec musel uznat, že to nemá cenu. Proto hned jak se ten den vrátil domů sedl za stůl a svůj duševní stav, neklid a obavy vtiskoval do papiru v podobě kruhů, dokud se mu nezlomila tužka. Hodiny začali oznamovat šestou hodinu večerní řinčivým výzváněním. Toho zvuku se tentokrát lekl Biggles, vubec si neuvědomil že už je 6. ¨Pamatuješ¨ Ozval se Bertie ¨ Jak Algy jednou řekl, že z těch hodin dostane infarkt ? ¨ Při té vzpomínce se musel i nazdory sklíčené naladě usmát ¨Vyhrožoval při tom tehdy, že ty hodiny hodí do Temže i kdyby kvůli tomu měl vstát o půlnoci¨ úsměv opět povadl a Bertie cítil, že se mu do očí derou slzy. Opět se rozhostilo ticho. Bigglesovi zakručelo v břiše. Aby ne vdyť naposledy jedl ve 12 a to jenom zakosl par sušenek. Pomalu se postavil došel k Beriemu a položil mu ruku na rameno ¨Pojd starý brachu. Měli by jsme něco sníst nebo pojdeme hlady¨ Bertie neměl na jídlo ani pomyšlení aůe když mu v břiše taky zakručelo uvědomil si, že má taky hlad. Váhavě vstal a začal se oblékat do kabatu. Za 5 minut vychazeli z bytu do chladného večera 28. listopadu.

Dlouho se nerozmíšleli kam pujdou a tak zamířili tam kam chodili vzdycky.

Biggles 1.část

Biggles seděl za svym psacim stolem ve svem byte v Mount street. Levou rukou pohlepával o desku stolu zatím co pravou kreslil kruhy na kus papiru. Jeho sklíčenost jako by se vtiskla do těch obrazců, které pusobili vybledle a bez života. Bertie, který seděl kousek od něho u krubu se náhle na svím křesle napřímil a pohlédl na dveře jako by někdo byl za něma. Biggles si jeho pohybu všiml a otočil se tam taky. Nikdo však za dveřmi nebyl a do Bigglesovi tvaře se opět vratil melancholický výraz. ‚Už je to týden‘ říkal si v duchu když tužka opět začala jezdit po papíře  ‚proč si dělat falešné iluze?‘ Při tehle myšlence zatlačil na tužku tak silně až se mu zlomila tuha. Bertie napnutý jako struna ucukl při zvuku lámané tužky. Biggles se na tužku znechuceně podíval a pak ji nechal volně dopadnout na stul. ¨Jsi v pořádku?¨ zeptal se Bertie, když viděl jak si jeho přítel schovává obličej do dlaní. Chvíli bylo ticho které rušil tikot hodin zavěšených nad televizí. ¨Já nevím¨ Vydechl jako by mu mluvení dělalo potíže.¨Pořád na ty dva musím myslet.¨ Bertie to chápal aji on neustále myslel na své přátele kteří zmizeli beze stopy. Policie Scotland Yardu po nich neustále patrala a v Londýně nebylo člověka který by dvou pohřešovaných pilotech nevěděl. Algy a Ginger se ztratili 21. listopadu při jedné ze svých pravidelných hlídek. Bylo to jako by se vypařili z oblohy i z letadlem. Avšak letadlo bylo později nalezeno nepoškozené na zemi u jednoho statku. Po pilotech však nebyla nikde ani stopa. Statek a jeho okolí bylo důkladně propátráno Biggles a Bertie se samy k patracímu oddílu připojili. Všechno bylo marné po pilotech nikdo žadnou stopu nenašel ani po týdnu soustavného hledaní.

Boneflyer zaštítil mnoho akcí

Boneglyer nemusí být zrovna všem známý. Nad touto větou se však pozastaví mnoho punkových a rockových nadšenců. A také mnoho sousedů, kteří si stěžovali na festivaly pořádané či zaštítené právě portálem  Boneflyer.

Mimo jiné stojí za počinem kyjefest což bylo něco jako víkendové festivaly. Na těch se zůčastnilo několik desítek kapel a asi netřeba zdůrazňovat, že taková akce musela být více než vyčerpávající. Zvláště, když se jednalo o pořádný nářez punkové hudby. Chudáci sousedi, avšak žádný správný fanoušek se takový fesťák nenechal ujít.

A co vy hudební nadšenci? Navštěvovali jste portál bonelyer? Podpořili jste řádně jejich festivaly?